| Danyel129 a întrebat:

Ce antivirus mi-ati recomanda pentru windows 7 home premium?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Ce treaba are systemul de operare cu antivirusul?
Daca vrei sa ai o protectie sporita, foloseste kaspersky, dar si consumul de resurse e pe masura.
Vad ca primesti sfaturi de la simpli utilizatori care iti recomanda nod32(est-smart)
Nu instala tampenia aia de antivirus, iti garantez ca te virusezi intr-o luna, singurul lucuru bun la el e consumul redus de resurse.
Daca stii ca nu prea umbli pe site-uri dubioase si nu descarci zi de zi muzica filme etc, poti sa setezi firewall-ul din windows si ai o protectie cat de cat si fara antivirus.

| taken a răspuns:

Http://www.softpedia.com/......rity.shtml
Vezi in stanga la mesaje unde scrie cu portocaliu.Ti-am trimis mesaj cum sa-l activezi.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Ahipa15 uite iti recomand antivirusul Microsoft Security Essentials se face singur setarea apropo ai grija mereu sa dai pe el apoi dai istoric si sa te uiti la toate fisierele acolo unde scrie elemente detectate elemente permise dai la toate ca poate iti baga un trojan in calculator apropo du-te in setari MAPS dai membru avansat daca nu ai membru de baza si cand dai membru avansat daca ai te duci in Complex bifezi casuta care scrie se permite tuturor utilizatorilor sa vizualizeze rezultatele complete din istoric il bifezi asa si acum dai in jos in jos tot la complex si bifezi casuta aia care scrie trimiteti automat esantioane de fisiere atunci cand este necesara analiza suplimentara o bifezi si gata atat! Funda! Va rog!

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Nici unul windows7 are protectie malware

| polenbun a răspuns:

Recomand http://www.avastantivirus.ro/free-antivirus. Este cea mai buna protectie gratuita pe care o stiu, si are posibilitatea scanarii de virusi inainte de pornirea Windows.