| cosminvalerian a întrebat:

! Ce e mai avantajos dintre :
Sa imi upgradez PC-ul . Upgrade-ul ar costa cam 12-14 milioane .
Sau sa imi cumpar un Xbox 360 Kinect ?

Funda+vot !

Răspuns Câştigător
| dmrtr a răspuns:

Salut! big grinbig grinbig grinbig grinbig grin
daca vrei pentru jocuri mai bun este un ps3 din toate punctele de vedere

xbox-ul nu este foarte grozav mai ales ca are 30% sanse de crapare si se incinge si repede

si vreau sa iti recomand si un joc pentru ps3 numit god of war 3 big grin

bafta!

| MrRava13 a răspuns (pentru dmrtr):

Ho nene, documenteaza-te big grin, xbox slim l-au facut special pentru a scapa de supraincalzire si de altfel de erori, si crede-ma ca le am pe ambele si Xbox-ul ia Ps3 (parerea mea), iar GOW3 este si pentru Xboxbig grin

| cosminvalerian explică (pentru dmrtr):

La PS3 m-am gandit si eu, normal, dar m-am uitat pe forumuri si am vazut ca Xbox-ul este mai popular.

| dmrtr a răspuns (pentru MrRava13):

Ma documentez sa stii, varamiu lucreaza in console big grin
si eu am zis god of war 3, tu cred ca ai citit gear of war 3 :-P

| dmrtr a răspuns (pentru cosminvalerian):

Nu este adevarat :-P, poate este popular fiindca au auzit multi ca se strica repede laughing

| cosminvalerian explică (pentru dmrtr):

Poate am sa iti urmez sfatul, dar PS3-ul poate fi modat fara sa fii banat? (sau nu mai stiu la ce era, nu prea ma documentez bine la fel ca tine ) ca as vrea sa joc si online cu alti.

| dmrtr a răspuns (pentru cosminvalerian):

La xbox sa stii ca daca til modezi nu mai poti sa joci multiplayer

| cosminvalerian explică (pentru dmrtr):

Dar la ps3?

| dmrtr a răspuns (pentru cosminvalerian):

Ps3 este mai usor de modat! big grin si poti sa te mai joci multiplayer pe ps3 si dupa ce il modezi
imi dai si mie funda?

| cosminvalerian explică (pentru dmrtr):

O sa aleg totusi un Ps3

| dmrtr a răspuns (pentru cosminvalerian):

Buna alegere big grinbig grinbig grin:d

| cosminvalerian explică (pentru dmrtr):

Sa iti zic serios, din prima m-am orientat la Ps3.

| dmrtr a răspuns (pentru cosminvalerian):

Si te-ai orientat bine big grin
apropo mersi de funda

| MrRava13 a răspuns (pentru dmrtr):

Nu am citi destul de bine big grin, nu port ochelari sau ceva de genubig grin, dar eu la GOW3 ma refeream, ca mai este si gears of war e altceva dar tu pe ala l-ai dat exemplu:p

23 răspunsuri:
| Cristea a răspuns:

Eu votez pentru pc. xbox'ul nu stie decat jocuri, si nu e chiar usor sa joci orice din controller. In schimb cu un pc performant poti juca orice, si acces la internet...etc.

| crmr a răspuns:

Xbox 360 Kinect e mai tare si fara update la pc merge funda?

| MrRava13 a răspuns:

Depinde cum ti-l upgradezi, daca il faci 'petarda' atunci pc-ul, dar daca nu ti se pare ca primesti prea multe la upgrade si ti-ar placea sa incerci o alta experienta cu o noua platforma atunci Xboxu' big grin

| cosminvalerian explică (pentru MrRava13):

Eu vreau sa il upgradez la 2gb ram, 1gb placa video si procesor dual core 3. 00ghz

| Cristea a răspuns (pentru cosminvalerian):

Daca placa video e de calitate, atunci merita. Plus ca am auzit ca s-a ieftenit ramul, si in timp ai mai putea sa ii mai pui inca 2.

| d0pex a răspuns:

Upgreadaza Pc-ul! pe xbox nu poti intra pe net nu poti asculta muzica. doar jocuri
Pe pc e altfel. Citesti e-mailurile asculti muzica si navighezi pe internet + mai joci si jocuri mai multe si mai bune decat pe xbox.

| MrRava13 a răspuns (pentru d0pex):

Parol si din contra, POTI, toata faza e ca netul la xbox costa cam 60E pe luna dar credeti-ma ca se merita si, da, poti asculta si muzica, aici totul tine de ce vrea el.

| d0pex a răspuns (pentru MrRava13):

Nu are nimic totusi la pc nu costa bani si merge mai repede

| Bogtastic a răspuns:

Deci la Xbox joci doar jocuri, ceea ce este un dezavantaj. Daca esti gamer inrait ar trebui sa ti.l iei. Daca nu fa-ti un upgrade la PC dar sa ai cel putin 2gb Ram altfel nu merita