| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Ce laptop, de la Intel, imi recomandați pentru a putea vedea videoclipuri filmate 4k cu telefonul? Multumesc!

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Spune un buget.
Cea mai buna varianta ar fi ceva cu placa video dedicata, GTX1050.
Iti va folosi si la altceva, nu doar la vizionat videoclipuri.
Procesor, de la i3 in sus, 2 nuclee si 4 threaduri (sau 4 nuclee), frecventa >=2. 6GHz
RAM minim 4 GB, cu posibilitate de upgrade.

Ca minim, o placa video 920MX, si un procesor i3 la 2.4, daca ai buget restrans.