| SAMP a întrebat:

Salut TPU
Ce parere aveti de PC-ul ista?
http://www.emag.ro/desktop-pc/sistem-desktop-serioux-per formance-v7-cu-procesor-intel-coretm-i3-2100-31ghz-4gb-d dr3-1333-mhz-hdd-1tb-nvidia-gts-450-1gb--pserioux_perfor mancev7? ref=hdr_cos
E bun pentru gaming?
Daca da cam ce jocuri as putea juca pe el?
Dau FUNDITA

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Recomand si eu noile placi de baza cu socket FM1, si procesoarele AMD Vision, cu CPU si GPU in Procesor.
In teste AMD-urile respective A4, A6, A8 intrec procesoarele echivalente de la Intel. De fapt asa a fost si pana acum AMD cu multimedia si Intel cu compresia video, cu procesare mai buna.
Ideea e ca pachetul AMD Vision pe care ar urma sa ti-l ei va fi mult mai ieftin ca versiunea echivalenta de la Intel. Tu alegi. Il vrei pentru treaba, pentru procesare, sau pentru jocuri, grafica, video.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce ai postat inseamna ca ai deja un pc, incearca sa-ti iei o placa de baza cu soket FM1 si un procesor de la amd.E mult mai ieftin, eu am testat GTA 4 pe un amd A8 vision si are niste performate destul de bune, mai ales ca procesorul are un chip grafic incorporat ati din seria 6000 si nu iti mai trebuie placa video.Cu vreo 14 mil. poti sa-ti faci un upgrade destul de performant.