| dobrita a întrebat:

Salut TPU ce parere aveti de tableta OVERMAX QUATTOR 10+ la 500 lei, se misca bine, se blocheaza, este fiabila? Firma OVERMAX este una de incredere?

2 răspunsuri:
| Andutu21 a răspuns:

Vrei o tableta mai de calitate.Acer, Asus, Samsung, Sony result Serioux, E-boda, Myria, Allview si altele sunt balarii.Acum sincer ce pretentii ai la o tableta de 10 inch si 500 lei? mai bine iti iei una de 7 inchi si mai buna...

| MarianSenior a răspuns:

E o tabletă poloneză, e foarte bună şi merită toţi banii. Alte tablete româneşti cu aceleaşi caracteristici se vând la preţ dublu. Am achiziţionat una pentru copil, la ofertă, împreună cu un modem wireless Tenda plus o tastatură şi carcasă pentru tabletă, toate la 499 lei. De la bun început am fost surprins de viteza ei de lucru. Am fost înapoi la Real să mai cumpăr una, dar s-au terminat. E posibil să mai primească după 25 septembrie, aşa că dacă o să prind eu voi mai cumpăra două, pentru toată familia. Oricum la preţul ăsta o tabletă cu 4 procesoare şi 1 G Ram nu mai găseşti curând. Oricum, pe siteurile Okazii, Tocmai şi Mercador speculanţii le vând deja cu 650. Numai tableta!