| aaddyy998 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceste laptop-uri http://www.cel.ro/......gb-blue-l/ si http://www.cel.ro/......0m-2gb-l/, vreau sa-mi iau un laptop si nu m-am hotarat inca (voi folosi laptop-ul la jocuri, muzica, filme etc.).

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poti sa cauti mult si bine. Acel Lenovo e cam the best din orice exista la pret asemanator. Putea sa fie si de 4 gb ram, si placa vidoe de 1 gb, era la fel. Insa calitatea materialelor este superioara unui Acer.

| aaddyy998 explică (pentru sltlp):

Cam ce plusuri si minusuri are primul laptop de al doilea si invers

| sltlp a răspuns (pentru aaddyy998):

Pai calitatea materialelor, adica Lenovo o s afie mai rezistent in timp(se va strica mai greu) si se incinge mai putin fata de Acer.

| laptopnews a răspuns:

Http://www.emag.ro/......3SV-SX922D
Daca poti sa cresti putin bugetul, recomand un Asus din seria K. Are carcasa metalica, e un laptop destul de rece si are o configuratie echilibrata.
Uite si un review, ca sa iti faci o idee clara. http://laptopnews.ro/review-asus-k53sv-cu-intel-sandy-bridge.html

| TheGhoster211 a răspuns:

Lenovo e mai bun, Dar nu inteleg, dc laptop? Pentru jocuri nu merge laptop si sunt cu mult mult mult mai scumpe ca un pc desktop facut din piese
Daca vrei iti fac eu un pc Desktop pana in 2200 lei care ruleaza orice, e mai bun si mai ieftin decat un laptop, plus ca la jocuri te chinui doar, e mic ecranu
Iar daca vrei sa iti fac un PC Desktop sa includa tastatura si mouse, si monitor? sau fara astea 3?
Spune-mi iti fac RAPID

| aaddyy998 explică (pentru TheGhoster211):

Scuze nu am nevoie de un sistem desktop(am unul), am nevoie de un laptop( voi pleca la un internat si am nevoie de unul)

| TheGhoster211 a răspuns (pentru aaddyy998):

Ok o sa caut, dupa cum vad bugetul este de 2500 lei, o sa te anunt eu cu unul mai bun ok?

| aaddyy998 explică:

Scuze dar nu ma intereseaza un sistem desktop, eu voi pleca la un liceu la internat si am nevoie de un laptop performant

| aaddyy998 explică:

Ce parere aveti de acest laptop http://www.cel.ro/......rprint-l/, mi se pare mai bun decat celelalte

| sltlp a răspuns (pentru aaddyy998):

Dar nu vad difeenta, e acleasi chestie