| cosmindiaconita a întrebat:

Ce riscuri am daca instalez Cydia sau dau jailbreake la iPhone ( garantie, virusi, etc )? FUNDA MARE CAT CASA!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pierzi garantia. Daca mai este.

| valentino52 a răspuns (pentru darrio2007):

O pierzi doar daca atunci cand il duci la reprezentanta inca are jailbreak facut. Daca se strica poti pur si simplu sa ii dai un restore si apoi sa-l duci la garantie astfel e IMPOSIBIL sa isi dea seama cineva vreodata ca ai avut jailbreak la telefon. Si da din moment ce poti downloada tweakuri si aplicatii care nu sunt aprobate de Apple exista riscul sa iei virusi.