| NICUbilosu a întrebat:

Salut TPU, ce sa aleg dintre gtx 1060 3gb si rx 570 rgb?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca RX e varianta cu 8 GB, clar aceasta.
Daca e cea cu 4 GB, poti merge pe GTX linistit, merita mai mult, are drivere mai stabile, si e mai puternica cu aproximativ 10% (20% daca ar fi varianta cu 6GB).

https://gpu.userbenchmark.com/......3639vs3924

Am RX 480 8GB, e o placa buna, dar tind sa cred ca driverele au o problema.
Am incercat-o pe 3 sisteme diferite, pe 2 merge perfect, pe al treilea am niste artefacte atunci cand pornesc un joc, vreme de vreo 10-15 secunde, apoi merge intr-un final.

1 răspuns:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Rx se pare ca e mai buna in jocuri