| anonym012 a întrebat:

Ce sa aleg:
http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-allview -h2-qubo-black-l/
sau
http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-nokia-l umia-520-black-l/
V-ati prins buget maxim 580 lei,si de unde sa-l iau din magazin,sau de pe net?
Si daca ati alege unul de ce? Cu ce e mai bun unul ca celalalt,detalii, poate pareri.Va adresez aceste intrebari pentru ca eu nu-mi dau seama.Multumesc,funda!

Răspuns Câştigător
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Da! e mai bun pentru gaming.

8 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Primul e mai bun din punct de vedere al softului(qubo)
Al doi-lea e mai bun din punct de vedere calitativ(Nokia)
eu as alege pe primul(pot face ce vreau din el)
Dar i-mi pare rau si de al doilea fiindca aste foarte responziv, si in olus conteaza ce vrei sa faci cu un tab(telefon) daca il cumperi, la ce il folosesti.
daca ai nevoie mai mult sa vezi un film/muzica/yahoo/skype/facebook, atunci merita Nokia!
dace e pentru mici/joculete/programele/scripturi/modificari de tot felul(cum i-mi place mie)atunci merita qubo(Allview)succes
funda?

| anonym012 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Da il vreau pentru aplicatii,jocuri,si sa mai intru pe net din cand in cand pe facebook, youtube, google, etc.L-as vrea pe cel care suporta jocuri cu grafica buna, sa aleg Allviw-ul?

| anonym012 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

OK! Am achizitionat Allviw-ul, o sa vad daca s-a meritat!

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru anonym012):

Da! e mai bun pentru gaming.

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Mai bine il iei de pe net. Il alegi si a doua zi ajunge acasa. dar te sfatuiesc sa verifici preturile pentru acest telefon si aici: http://bit.ly/1cW7neq

Sunt multe oferte in fiecare zi si ai ocazia sa il iei la un pret mai bun.

| anonym012 explică (pentru dantomescu78):

Salut,am banii,m-am gandit si da il iau de pe net, dar nu stiu ce sa aleg:Allview-ul sau Nokia, tu ce recomanzi pentru jocuri, videoclipuri de pe youtube, poate filme de urmarit pe net.Si in plus pe link-ul tau e mai scump, uite ce vreau eu:
http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-nokia-lumia-520-black-l/
sau
http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-allview-h2-qubo-black-l/
ce sa aleg?

| pkpdionut a răspuns:

Cam greu de comparat cele doua pentru ca sunt telefoane foarte diferite. Daca vrei ecran mare si aplicatii/jocuri multe mergi pe Allview. Daca vrei durabilitate, stabilitate si rezistenta mergi pe Nokia. Eu nu prea am incredere in Allview si as alege Nokia dar e decizia ta.

| anonym012 explică (pentru pkpdionut):

Cum adica daca vrei durabilitate, stabilitate si rezistenta mergi pe Nokia? Deci daca ar fi sa iau Allview-ul in 2 zile se face praf?

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru anonym012):

Nu spun ca Allview se face praf in doua zile.dar Nokia a fost lider mondial si calitatea a fost primordiala! intra pe youtube si vezi acolo Nokia versus Allview.
din punct de vedere al calitati si soft, Nokia bate lejer la fund Allview!
comenzile la Nokia sunt foarte responzive pe cand la Allview sunt mai domoale.
DECI? ...mai gandeste-te.
eu am spus clar!-pe Nokia nu te poti juca asa cum te poti juca pe Allview, atata tot.
succes!