| Matei_Alexandru_1996 a întrebat:

cine cunoaste vreun program cu care sa tranfer date de pe un calculator in altul prin wi-fi in afara de Home Group? funda.

Răspuns Câştigător
| Sericiultura_Sericicultura_1986 a răspuns:

Recomand TeamViewer; pe langa functia de RemoteControl are si posibilitatea de transfer de fisiere.
Sau prin share-ul din windows, functia implicita; daca iti este frica asupra securitatii, ai si posiblitatea de a stabili o parola.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM TRANSFER FISIERE de pe un pc pe altul legate amandoua la aceeasi retea/router? Click dreapta pe My Computer -> Properties, selectezi din partea stanga ''Advanced system settings''. Iti apare o fereastra in care selectezi primul tab ''Computer Name'' si dai click pe butonul ''Change'' si aici ai in partea de jos campurile ''Domain si Workgroup''. La ACEL workgroup trebuie umblat pe unul din calculatoare, care vrei tu, sa-l faci la fel ca la celalalt. Evident, poti schimba la amandoua.Deci ii dai o denumire, care vrei tu la amandoua (eu acasa am un PC si 3 laptopuri, si pe toate trei le-am pus intr-un singur workgroup pe care l-am denumit 'acasa'.) Dupa aceea dai sharing la partitii, adica pe fiecare calc te duci in My Computer, dai click dreapta pe D de exemplu si ai optiunea sharing. Cam asta ar fi toata treaba, pare complicat dar nu e!
Nu merge cu sharing la partitii pentru ca nu-ti da permisiunea sa intrii in ele, dar daca pui ce trebuie transferat in folderul "Public" merge.

| CataC a răspuns:

Salut
Daca ai cantitati mici de info foloseste Google Drive, iti faci un folder pe fiecare si ce adaugi in unul se sincronizeaza si cu serverul google si cu al doilea PC.
Gratis in limita a 5GB spatiu pe server.

| Silviuc69 a răspuns:

Lanshark