| calatorinzori a întrebat:

cine ma poate ajuta? sunt nevoit sa plec din localitate pentru 6-12 luni, stie cineva un program bun de a imi accesa pc-ul de acasa daca voi avea nevoie? mentionez ca nu am pe nimeni acasa care sa ma ajute!

6 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Microsoft remote desktop
Radmin
VNC server
Teamviewer

In BIOS modifici la power Always ON, in caz ca se va deconecta energia electrica

| calatorinzori explică (pentru aalexei):

Da aalexei, sunt bune astea dar nu trebuie sa fie cineva care sa iti confirme un cod ceva...

| aalexei a răspuns (pentru calatorinzori):

Toate au cod.
Daca te referi la autentificare prin parola, ca sa ai acces doar tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Solutii sunt precum teamviewer, dar chiat ai vrea sa lasi pc ul deschis 12 luni?

| agent003 a răspuns (pentru aalexei):

Prin team viewer nu poti daca nu-i nimeni acasa

| aalexei a răspuns (pentru agent003):

Serios? Hahaha
Eu administrez de ani de zile zeci de computere prin team unde nu e nimeni.

Connection => Setup Unattended Access
Uite si un tutorial pentru tine:
http://www.briteccomputers.co.uk/......eamviewer/

Apropo, team e cu plata daca il folosesti mult timp.