| Costi12112000 a întrebat:

Buna tuturor,, aș aveo o întrebare dacă mă poate ajuta cineva cu un răspuns. Va rog am lucrat în Germania și nu ne plăteau și ne-au luat buletinul și nu mi l-a dat înapoi. Am insistat să-mi dea buletinul să plec și nu mi l-a dat așa că am fost nevoit să fur o mașină de la locul unde lucram să mă întorc acasă. Când am ajuns in Romania am mers la poliție și am declarat ce s-a întâmplat. Acolo nu mi-au dat niciun răspuns că ce o sa se întâmple, va rog care știe sau au auzit despre așa ceva sa mă ajute.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu ce se va intampla in Germania cu salariul tau, banuiesc ca patronul va fi obligat sa te plateasca si sa fie amendat, nu cunosc legislatia germana.
Dar furtul constituie o infractiune in toate tarile, asa ca poti fi condamnat in Germania pentru furt si sa solicite predarea ta pentru a efectua pedeapsa.

| darrio2007 a răspuns:

Ce glumă bună!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și cum ai intrat în România fără buletin? Hahah

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

O fi fost masina cu teleportor sau zburatoare...

| johnnny123 a răspuns:

Ai furat o mașină și ai condus-o peste trei granițe fără să ai niciun act (nici personal, nici al mașinii), apoi ai spus poliției ce ai făcut și nu te-a băgat nimeni în seamă?
Cam cusută cu ață albă povestea...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil o sa fie o investigatie dar in cel mai bun caz o sa primesti o plangere pana la urma de unde stii tu ca nu iti dadeau inapoi buletinul peste mai mult timp? Daca asa e atunci mai multi ar fi avut problema asta lucru care s-ar afla daca s-ar incepe o investigatie facuta de politie, lucru pe care ar trebui sa il ceri in mod concret nu doar sa speri. In ambele cazuri e bine ca ai fost la politie.