| GGB22 a întrebat:

Salut TPU,
Cine stie cum se poate lipi inox, otel cu cositor. Mai exat ce solutie trebuie dat inainte ca sa se prinda cositorul. De ex. am vazut intr-un video cum a lipit pe baterie (telecomanda masina) aceia rotunda de inox inainte de a lipi cu cositor punea cu o pensula mica ceva lichid. Am pasta de lipit dar nu se lipeste. Mersi!

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Inoxul se cositoreste f greu spre deloc cel autentic. Cauta un adeziv.

| aalexei a răspuns:

Pentru inox cel mai bine se lipeste cu solutie de acid ortofosforic.

| adistan a răspuns:

Apa tare (clorura de zinc)