| todescupaul a întrebat:

credeti ca acest procesor imi va ajuta calculatorul sa ruleze jocuri gen assassins creed 2, fifa 12, gta 4, kane si lunch, medal of honor, etc. Procesorul care il am acum este : Intel Celeron 440 de 2.00 GHz si nu ruleaza aproape nimic. Procesorul nou pe care vreau sa mi-l cumpar are aceasta denumire : Procesor Intel Pentium Dual-Core G2020 BX80637G2020, 2.9GHz, 3MB, Socket 1155. Va rog sa-mi spuneti si daca este combatibil cu aceste piese : placa video nVIDIA geforce 210 1024 mb, 2 gb ram DDR2, placa sunet Realtek ALC262 High Definition Audio.
multumesc

10 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ai ales cele mai ieftine componente de pe piață. Vei putea juca acele jocuri, dar cu detaliile și rezoluția la minim absolut.

| iulianr a răspuns:

Cu siguranta...eu aveam un procesor mai slab si jucam aceste jocuri fara probleme.

| price a răspuns (pentru iulianr):

Pentru ca nu procesorul conteaza atat de mult pe cat o face placa de baza, rami si placa video, pana si hdd ( si aici ma refer la frame-uri conteaza.

| price a răspuns:

Da este compatibil, insa tot o sa iti fragmenteze datorita faptului ca ai doar 2 gb rami, iar placa video nu este foarte performanta. Cauta si vezi pe cati biti este placa video, si apoi uitate ce jocuri poate rula, clic dreapta>nVIDIA control planel>stereoscopic 3D>view comatibility with game. Dar procesorul este bun si este compatibil cu ceea ce ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa te ajute normal ca e diferenta intre celeron si dual-core dar intrebarea mea ce placa de baza ai?

| Me2 a răspuns:

Procesorul actual este pe socket 775, iar procesorul care vrei sa il cumperi este pe socket 1155, cum vrei sa fie compatibil cu placa de baza? doar daca aduci ciocanul si dai in el, apoi ai putini gb ram, apoi placa video este foarteee slaba, eu iti recomand sa investeti asa
Placa de baza noua
Procesor bun
4 gb ram
placa video, ca sa te poti juca, nu jafu ala de 210
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/638138/

| tudus a răspuns:

Assasins creeds 2 iti va merge si fifa 12

| darksy36 a răspuns:

Da, noul procesor va rula perfect gta iv. Cerintele minime pentru gta iv sunt: OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz, AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz
Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900. Iar tu, cum ai dual de 2.9, va rula perfect happy. Iar la celelalte jocuri, nu se pune problema. O sa le poti juca medium-highwinking

| gabrielxxl a răspuns:

Daca cumperi piese de calculator de la Pcgarage foloseste voucherul asta 7VL2WRI4 pntru a avea un discount

| Peret_Darius_1998 a răspuns:

Da sigur o sa-ti mearga dar stiu ca esti gamer ca mine iti dau un site de jocuri ISOPCGAME.COM