| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce ajuta mai exact update-urile la diferitele drivere ( placa video, placa audio etc. )? Le fac sa mearga mai bine sau ce?

Răspuns Câştigător
| BTWIN a răspuns:

Le ajuta sa mearga mai bine.Se imbunatatesc diferite elemente, de grafica, claritate.Recunosc jocurile mai noi care au nevoie de placa video buna de exemplu...

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

în mare, cam nimic.Chestii mai mult comrciale, dar uneori se mai și corecteaza bugurile din versiunile incluse în Windows, de exemplu, m dar de asemenea pot conție elemente experimentale ce vor duce la inoperabilitatea hardware-ului sau la malfunctii în sistem.
Înnainte de upgrade recomand a se citii bug teakerele driverlor.de exemplu la Nvidia este un formum.Succes

| K0sti a răspuns:

In principiu rezolva unele bug-uri, dar nu tot timpul, uneori le strica mai rau. Le carpesc pe o parte, le strica pe alta!

| al3xander a răspuns:

De obicei sunt petru a fixa anumite probleme (bug-uri), uneori si pentru functii noi. daca e o versiune noua, adica gen de la 7, 6 la 8, 1 inseamna ca driver-ul sau programul a fost rescris de la 0.

| hp8510p a răspuns:

Update-urile dau un mic plus de performanta