| Fcsb_Luca_1999 a întrebat:

Cum conectez xbox-ul meu 360 la laptop?

1 răspuns:
| IamPharell a răspuns:

Ca si metoda de captura analogica, poti folosi un tuner TV care ar fi recomandabil sa aiba o intrare tip component ( pentru calitate maxima ) Apoi folosesti pe laptop softul D-Scaler pentru a capta imaginea, mai poti face ajustari din soft ..gamma, sharpness..etc..rezultatul e ok

Pentru calitate maxima varianta ideala ar fi o intrare digitala, un adaptor HDMI-IN sau Tuner / Placa Captura cu HDMI-IN dar sincer, nu am vazut asa ceva.