| frouzz a întrebat:

Cum fac ca un link spre exemplu http://www.tpu.ro/ sa fie sub formatul click aici! sau un text pe care cand il apesi sa ajungi la adresa link-ului. Funda

Răspuns Câştigător
| AbdreyB a răspuns:

Depinde ce browser folosesti.La Mozilla,sus in coltul drept,sub butoanele alea de inchis minimizat etc., iti apare o steluta care spune "pune semn de carte la aceasta pagina" sau "bookmark this page"(cred).Da click pe aceasta iar dupa ce se face albastra mai da odata click si iti va aparea un mini-meniu pentru editarea semnului de carte (sau a bookmark-ului) apoi selecteaza rubrica din dreptul categoriei dosar, dupa care selecteaza "bara pentru semne de carte" sau echivalentul acestuia in engleza.Iar daca nu ai bara pentu semne de carte da click dreapta pe bara de sus de top si bifeaza "bara semne de carte" sau "bookmarks bar". La Chrome e o steluta la capatul barei unde apare linkul respectiv.Da click pe ea si te va intreba unde sa pozitioneze acel bookmark, aici selecteaza la fel ca dincolo, iar daca nici aici nu ai bara de bookmark apasa pe butonul de meniu din capatul barei de sus (langa steluta) cauta bookmarks da click pe el iar acola bifeaza show "bookmarks bar". Sper ca ti-am fost de ajutor

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu stiu daca vrei sa ajungi mai repede la el sau sa il faci in format html dar daca vrei sa ajungi mai repede, cand esti pe acea adresa, ai sus o steluta alba unde este scrisul acela lung si dai click pe ea.Atunci o sa se salveze si vei ajunge la acea adresa imediat.

| Unanonim1234567899 a răspuns:

Trebuie sa il faci in HTML un site

Click aici!