| MisterTheGamer a întrebat:

Cum pot sa aud sunetul fara sa dau render in Adobe After Effects?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Bara aia, se numeste "Current Time Indicator", deci, tii apasat pe ctrl, si muti acel indicator de timp, si asa asculti si sunetul la un proiect.

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu e nevoie sa dai render la tot proiectul ca sa auzi sunetul, foloseste optiunea RAM preview, o gasesti in partea dreapta, in sectiunea "Preview", este ultima optiune, si ca imagine, are imaginea unui buton "play", cu 3 bare inainte "|".

| MisterTheGamer explică (pentru MenInShadow):

Dar cum pot face ca si in accest video https://www.youtube.com/watch?v=MX7lW8t4Jxc
la minuata 8:18?

| MenInShadow a răspuns (pentru MisterTheGamer):

Ti apasat pe ctrl si muti... dracia aia, cum s-o numii ea.

| MenInShadow a răspuns (pentru MenInShadow):

Bara aia, se numeste "Current Time Indicator", deci, tii apasat pe ctrl, si muti acel indicator de timp, si asa asculti si sunetul la un proiect.

| MariusGeorgeTipa a răspuns:

Tasta PUNCT. Punctul de pe tastatura.

http://www.softedu.eu/curs-adobe-after-effects.html