| DamyCorduneanu1998 a întrebat:

cum pot șterge o locație de pe google Maps, a pus o un prieten la misto și acum vreau sa o șterg, am făcut zeci de "sugerați modificări " de pe zeci de conturi diferite și tot nu merge, are cineva idee cum as putea sa-i șterg, nu e de alta dar scrie acolo magazin de țigări electronice și e și numele meu...

2 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Faci reclamatie pentru incalcarea intimitatii
nu stiu exact unde, cauta pe google, insa SIGUR se poate

eventual chiar dai in judecata "prietenul" si pe google insusi pentru abuz

altfel, NU exista o "optiune" sa stergi ce a facut altcineva... PUNCT
insa, inca odata, nici un altcineva nu are dreptul sa iti foloseasca numele fara acceptul tau, mai ales in Yurop unde sunt legi explicite fata de asta

| Hugify887 a răspuns:

Nu cred ca ai cum