| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Cum poti seta telefonul sa instaleze aplicatile direct pe card? De pe magazin play. Funda

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Numai daca il rootezi se pot instala toate. Sunt cateva aplicatii care se instaleaza pe card (fara root) dar prea putine.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing ia să văd dacă știi Lucky patcher, toolbox, change location install știi? Nu cred și poți muta pe card după ce instalezi în intern de ce naiba ai telefon îl ai degeaba

| xpoisonxdartx a răspuns:

Introduci cardul SD în telefon. Ar trebui să vezi o notificare spunând că a fost detectat un nou card SD. Apesi "Set Up". (Dacă nu vezi această notificare, deschide Android aplicația Setări, mergi la "Storage & USB", și faci clic pe butonul de meniu pentru "Format as internal"

| cristi19ss a răspuns:

Buna, intri la setari si alegi spatiul de stocare si o sa iti apara pe card sau in memoria telefonului.