| TripleKill16 a întrebat:

SALUT TPU! Cum verific si eu daca o placa video de pe un laptop mai functioneaza?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă laptopul pornește înseamnă că e bună.Dar dacă e dedicată verifică în bios să fie setată pe pci nu pe on board. Dacă nu setat pe pci atunci setează pe pci, salvează setările și repornește laptopul. Dacă totul funcționează placa vide este în regulă. Succes

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Pai deschide laptopu, daca se porneste e evident ca merge.
Mai fa si un Stress Test, si vezi.

| anonimguy3 a răspuns:

Intra pe net dai un video sau joaca un joc pe laptop daca nu merge jocu sau videoclipu nu mai e buna, bafta.