| andreipascu70 a întrebat:

Daca am windows 10 pe 64 de biti pot trece la 32 de biti? Daca da, imi puteti explica?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa descarci de pe internet windows 10 pe 32 de biti. In format.iso
Apoi trebuie sa faci un dvd sau stick boot-abil cu imaginea care ai descarcat-o. Si apoi sa instalezi acest win pe 32 de biti, cu conditia ca la instalare sa reformatezi partitia C, astfel se va sterge win 10 pe 64 si tot ce contine el.De aceea este bina ca inainte sa faci asta, sa iti salvezi poze, filme, etc pe un dvd sau stick, ca dupa reinstalare sa le adaugi in pc. Succes.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Da, se poate. Trebuie sa-l reinstalezi.

| Zaygon a răspuns:

Trebuie sa reintalezi windowsul. Totusi de ce vrei sa treci?
Daca ai mai mult de 2GB RAM, ramai pe 64 biti ca altfel nu ti vede toti.