| BladeMaster861 a întrebat:

Daca conectez o sursa la o placa de baza si nu sunt compatibile se poate arde vreo componenta?

Răspuns Câştigător
| badboyvlad a răspuns:

Cum adica sa nu fie compatibile?
da. se poate arde chiar placa de baza daca begi mufa gresit...

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu exista asa ceva, e imposibil sa "nu fie compatibile".

| ombladon a răspuns:

Se poate sa nu ti se potriveasca mufa, daca ti se potriveste, nu are cum sa se arda nimic...

| cristiiiiiii a răspuns:

Da cred ca se poate cel mai bine ar fi sa consulti pe cineva cu cunostinte in acest domeniu...degeaba ne dam noi aici cu parerea

| georgedanielc a răspuns:

Depinde ce inbunatatiri ai adus la pc.dar in general nu-i nici o problema de compatibilitate

| RawGrey a răspuns:

Da se poate arde si conexiunea pentru acel component s-ar putea indoi si sa se strice pentru totdeauna. Deci fi atenthappy

| ZzP1nG a răspuns:

NU. Pentru ca nu are ce sa nu fie compatibil ca sursa doar alimenteaza... il cel mai rau caz sa nu dea energia suficienta(watt).Si daca nu conectezi cum trebuie nu porneste