| TupacAlive a întrebat:

Salut TPU

Daca fac update la Windows Vista pentru service pack 2, mai merg jocurile care cer service pack 1?

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Da. Totusi, un sfat: renunta la Vista si instaleaza Windows 7. happy Te vei minuna cand vei vedea cum ruleaza in comparatie cu mizeria aia. E mult mai curat. Si mai bun.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Unele da, altele nu. In general, pe un sistem de operare ar trebui sa mearga programele mai vechi, dar nu intotdeauna este asa, chiar si cand incerci sa le rulezi in "compatibility mode".
De asta, pentru programele foarte vechi s-au facut emulatoare de DOS, pe mine de exemplu m-a pasionat jocul "Jurassic Wars" si mi-am instalat programul "DOS-BOX" ca sa-l mai pot juca.
P.S. Nu cred sa se fi realizat vreun emulator de WIN_XP deocamdata, asa ca nu vei avea cum sa te mai joci jocurile alea care nu vor mai merge nici in compatibility mode.
P.S.S. Vista ii naspa, daca chiar te-ai saturat de XP si ai un calculator "trasnet", atunci treci la WIN7.

| JahBless a răspuns:

Da

| Bullweif a răspuns:

Da...un service pack vechi e updatat intr`unul nouhappy si cam orice e compatibil cu cel vechi o sa mearga pe cel nou. Funda?