| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Dacă părăsesc un grup de Instagram, celorlalți le apare notificare?

Răspuns Câştigător
| Natalie4u a răspuns:

Salut! Dacă părăsești un grup de Instagram, ceilalți membri ai grupului nu vor primi o notificare specifică că ai părăsit grupul. Cu toate acestea, membrii rămași în grup pot observa că nu mai ești prezent în conversații sau în postările grupului și ar putea deduce că ai părăsit grupul.

În general, când un membru părăsește un grup pe Instagram, acest lucru se întâmplă în mod silențios și nu se trimite o notificare tuturor celorlalți membri ai grupului.