| ჯpLaNe a întrebat:

De 2 zile am instalat un sv de deathrun de pe un site... http://clan.crazy4us.com/t3-server-gata-facut-mod-deathr un

L-am facut si am dat pe hlds acolo imi arata consola, main, configure..etc Treaba e ca nu mai eu pot intra pe sv...Alti playeri nu ...Mentionez ca nu este hostat eu ma joc pe el doar activand hlds.

La addres IP nu imi ara ip-ul meu si arata altul...

Eu pot sa ma conectez cand scriu ip acela si am hlds pornit

dar alti playeri nu pot.

Intrebarea este:Pot intra playeri pe serveru meu de dr nehostat doar pornit cu hlds? daca da ziceti-mi cum si ce trebuie sa fac.

Sunt nou la partea asta cu serverele de cs...Deci sa nu radeti de mine. Dau funda la raspunsul care ma poate ajuta.

1 răspuns:
| Gabi05 a răspuns:

Nu te putem ajuta aici, doar cei de unde ai net te pot ajuta, ceea ce pot face este sa iti explic situatia.

Nu iti apare ip-ul tau in ip adress server din cauza ca ai ip dinamik(adica se schimba)
Cauzele pot fi
1.Ai router, si trebuie facut port forward(deschise porturile serverului)
2.Ai net prin cablu, dar cei de la net ti-au pus ip dinamik, trebuie schimbat in static.

Daca ai ip static, pot intra playeri, dar numai sa fie deschis serverul