| anonim_4396 a întrebat:

Salut Tpu.De cateva zile cand ma joc un joc imaginea efectiv ingheata si nu isi revine sau primesc crash.Dau funda cui ma ajuta si eventual sa imi spuna cum ii pot da reset la telefon.(am un Allview x1 soul mini)

3 răspunsuri:
| InVPent a răspuns:

Ca să îi dai resetare telefonului trebuie să intri în setări > Copie de rezervă și resetare
După ce ai intrat acolo o să ai jos de tot "Resetare la configurarea din fabrică"

| ishallhelpyou a răspuns:

Intri in setari-> confidentialitate -> resetare setari fabrica sau resetare totala.

Mai ai si varianta de hard reset, dar nu cred ca e necesara.

ps. Nu cumva ai problema asta la joc de cand ai actualizat jocul sau ceva?

| NevastuicAaA a răspuns:

Reinstaleaza jocul.
Pentru reset:setari->toate setarile->creati o copie de rezerva si resetati->resetarea configurarii din fabrica(se vor sterge toate setarile, aplicatiile, mesajele, conturile din telefon!)Eu am x1 soul, presupun ca e cam la fel si la tine.