| xGamerZ212 a întrebat:

de ce imi arata la screen rezolution, ca recomandat e 1920x1080 daca se vede mai frumos pe 1824x1026 tin sa mentionez ca sunt pe hdmi pe un tv?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca aia e rezolutia nativa.

| xGamerZ212 explică (pentru Wr3nch):

Eu am intrebat altceva bineinteles ca aia e cea nativa

| Wr3nch a răspuns (pentru xGamerZ212):

Ti-am raspuns exact ce ai intrebatlaughing El vrea sa fie pe rezolutia nativa pentru ca asa a fost programat. Ca tie ti se pare ca arata mai bine pe o rezolutia mai mica e o problema de preferinta, desi daca ai descarca continut 1080p ar trebui sa se vada mai bine pe rezolutia recomandata.

| xGamerZ212 explică (pentru Wr3nch):

Imaginea pe rezolutia nativa, nu e corect incadrata in ecran e pe dinafara

| Wr3nch a răspuns (pentru xGamerZ212):

Aici problema e din ce ai tu conectat la tv. Verifica rezolutia pe dispozitiv sau joc/player, etc.