| Sebytzu_9214 a întrebat:

Hey! acu 10 min am deschis calculatorul dar cu alta rezolutie..si acum gasesc rezolutii mai mari la screen rezolution dar nu o gasesc pe cea care o aveam inainte.am gasit alta buna dar nu se vede clar..plzz help

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Dezinstaleaza placa video si instaleaz-o din nou, daca tot la fel face pune winu din nou si instaleaza placa video. e o dereglare de la drivere.

15 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Daca ai windows 7, click dreapta pe desktop, screen resolution si modifici la resolution apoi dai OK. Daca ai XP nu mai tin minte trebuie sa caut.

| Sebytzu_9214 explică (pentru taken):

Am facut asa
dar se vede neclar

| taken a răspuns (pentru Sebytzu_9214):

Nu inteleg, cum se vede neclar? Poate este de la placa video.

| Sebytzu_9214 explică (pentru taken):

Nu inteleg nici eu
o sa dau un restart sa vad daca se mai vede neclar.

| Sebytzu_9214 explică (pentru taken):

Am dat dar tot asa este.mentionez ca scrisul si taskbar'ul se vede neclar

| Sebytzu_9214 explică (pentru taken):

In jocuri se vede super

| DeyCj a răspuns (pentru taken):

Verifică să ai activat efectul vizual de netezire fonturi. Dacă nu îl ai avtivează-l, și tot o dată dacă știi ca nu ai instalat driverii de imagine, e recomandat să îi instlaezi, dar pe cei din automatic Updates/optionals updates, dacă ai Windows 7; dacă ai Xp de pe net.Probabil că trebuie actualizați. Fără să fiu acolo să văd exact doar pot presupune.Succes

| taken a răspuns (pentru DeyCj):

Lupule nu eu sunt cel cu problema.

| Sebytzu_9214 explică (pentru DeyCj):

Cum activez aia cu netezire fonturi?

| DeyCj a răspuns (pentru taken):

Acuma am văzut că în loc să îi răspund lui ți-am dat reply ție.Se vede că îs la scârbicii(că servici îi în primele 2 luni și apoi încet încet devâne scârbicilaughing )

| DeyCj a răspuns (pentru Sebytzu_9214):

Din efecte vizuale. Apasă Windows flag și pause breack din tastatură. Apoi la Advanced ar treuie să ai și chestia aia cu visual effects.De acolo se face asta, în caz că nu ți activă deja.

| Sebytzu_9214 explică (pentru DeyCj):

Este activat

| taken a răspuns (pentru Sebytzu_9214):

Vezi aici la ''Dezactivați efectele vizuale''. Doar ca tu trebuie sa activezi probabil :
http://windows.microsoft.com/......erformance
Si aici in engleza la ''Turn off visual effects'' :
http://windows.microsoft.com/......erformance
Cred ca asta vrea sa spuna lupusinguratic.

| DeyCj a răspuns (pentru Sebytzu_9214):

Reinstalează driverele cu cele din automatic updates.Ales sunt precis cele bune.Lasă românislmele cu driveri de windows 7 de pe net