| Sudhd a întrebat:

De ce mi se vede asa de urat monitorul cand fac update la placa video integrata ryzen 3 2200g?
http://imgur.com/gallery/VrLiTb3

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Problema a aparut in timp dupa niste update-uri la windows sau de cand ai pc-ul?
Aproape ca am uitat, ai ultimul update la bios?

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Dai pe start si scrie winver, dai pe el si spune-mi ce versiune este.
De asemenea poti incerca sa dezactivezi hardware acceleration din setarile chrome-ului.

| Sudhd explică (pentru bogdan324):

Nu foloseam chrome.
Cand incercam sa joc un joc gen world of tanks PE LOW mergea cu 3-5 fps-uri si dupa dadea windows-ul crash.Am incercat di cu update-ul now si cu update-ul dezinstalat si la fel. Luni il voi trimite inapoi.

| bogdan324 a răspuns (pentru Sudhd):

Problema e ca multi am vazut ca s-au plans din cauza versiunii de windows de glitch-uri d-astea pe ryzen-uri, de asta am intrebat de versiune.(si cand zic versiune nu ma refer la ''windows 10 pro'', ci mai exact la build-ul windows-ului)

| Sudhd explică (pentru bogdan324):

Versiunea este:1803 (OS Build 17134.112)

| Sudhd explică (pentru bogdan324):

Problema a aparut de cand am facut update la placa video integrata
Am aproape cel mai nou update de bios.

| Sudhd explică (pentru bogdan324):

Si cand incerc sa deschid vreun joc imi da bluescreen cu erroarea video tdr failure (atikmpag.sys)

| Sudhd explică (pentru bogdan324):

A aparut ieri un nou update la biosul placii mele de baza, l-am instalat pe acela si acum nu mai vad niciun fel de problema.
Multumesc pentru ajutor.