| XPainn a întrebat:

De ceva timp am o problema cu antivirusul.Folosesc NOD32 Antivirus 7.0.Chestia e ca mi-a aparut deodata in Home urmatoarea eroare : Antivirus protection disabled.A critical error occured while starting real-time file system protection.The computer is not protecting against threats.The program needs to be reinstalled! Am incercat sa il reinstalez..nu a mers.Am bagat versiunea 8 tot la fel imi zice,si pe net nu am gasit mai nimic legat de asta.
Merge sa fac update,sa scanez,am facut si teste si antivirusul functioneaza, dar cred ca tot imi intra virusi pentru ca merge mai greu Pc-ul de la un timp.
Voi ce credeti ca e? Cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

BitDefender Free e gratuit. Trebuie inregistrat in termen de 30 de zile, dar inregistrarea e gratuita.

| gelu1970 a răspuns:

Dezinstaleaza nod
restartezi
instaleaza alt antivirus, sunt atatia
vezi daca un alt antivirus iti da aceeasi eroare
spun de al schimba deoarece vad ca nu e o licenta cumparata