| GeorgeCip a întrebat:

De ceva vreme PC-ul a inceput sa fie lent, iar cand vreau sa deschid diferite programe se deschid greu. Exemplu: Cand vreau sa deschid un joc de pe steam, steam-ul da not responding si dureaza pana deschide programul.
Cateodata jocul(oricare ar fi) are frame drop-uri, chiar freeze lung.
LoL-ul, pe care il rulez la 200-300 fps, imi da freeze la inceputul meciului. PUBG si el face la fel.
Mentionez ca: -Nu am mai curatat pc-ul de 1 an(cred) de praf
-S-ar putea sa am virusi(destul de sigur), dar totusi vreau niste pareri daca ar putea fi vreo componenta de vina
-Componentele PC-ului sunt relativ noi: placa video fiind un 1060 6gb, 8 rami, i5-5500
Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai umplut hard-ul, asa mi se intampla si mie.
Fa curatenie, dezinstaleaza tot, sterge fisiere programe inutile...
CCleaner, fa niste curat cu el.
Daca esti lenes ca mine reinstaleaza WIndowsul.