| gabrilion a întrebat:

Am o problema la PC care a aparut recent dar nu inteleg de unde si de ce. Cand intru pe un joc din cand in cand face freeze jocul si trebuie sa astept vreo 20 de secunde ca sa se deblocheze, ideea e ca pot misca cursorul, dar cam atat, nu merge alt+tab, ctrl alt delete, nimic... Componentele sunt relativ ok, I5 de 3.1 ghz, 6 gb ram, placa video de 1 gb si rulez Windows 10, are cineva vreo idee despre ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Styled a răspuns:

Pai... Ce model de placa video detii? Si... de ce combini o placa de 1GB cu un i5 asa puternic? iti face Bottleneck, despre windows nu zic nimic. e doar OS-ul.

Incearca sa desfaci carcasa PC-ului si sa-l cureti in fiecare parte posibila, praful iti poate bloca anumite lucruri.

Incearca sa eliberezi spatiu pe Hard Disk pentru o mai buna performanta

Incearca sa cauti pe internet alte probleme.