| lion13 a întrebat:

de curand am cumparat un laptop Acer aspire e1-531 si vreau sa stiu cata placa video are? si daca tot imi raspundeti imi puteti arata niste jocuri bune pentru el?

Răspuns Câştigător
| ferry2323 a răspuns:

Intel® HD Graphics with 128 MB of dedicated system memory, supporting Microsoft® DirectX® 10.1

Dual independent display support
16.7 million colors
External resolution / refresh rate:6 ■VGA port up to 2048 x 1536: 75 Hz
■HDMI® port up to 1920 x 1080: 60 Hz
MPEG-2/DVD decoding
WMV9 (VC-1) and H.264 (AVC) decoding
HDMI® (High-Definition Multimedia Interface) with HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) support

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cam slabut. te vei limita la jocuri vechi gen san andreas sau cs, ca pe cele noi nu le va rula. sau la cele noi pe detalii ultra low.

| laptopnews a răspuns:

Are placa video integrata, daca are aceeasi configuratie ca cea din raspunsul lui ferry2323! Nu ai foarte multe optiuni, dar daca pretentiile nu sunt mari la detalii, vei putea rula jocuri ceva mai vechi! happy