| Telefoanie123 a întrebat:

Salut tpu.De curand imi apar foarte multe reclame ruse dar foarte multe pe site-uri cum ar fi Youtube, Facebook sau diverse forumuri legate de JOCURI.Nu ma uit pe site-uri deocheate sau asa ceva,mi se pare imatur si pe langa asta sunt si foarte multi virusi pe ele.Dar habar nu am de ce imi apar aceste reclame,am folosit adblock, degeaba, trebuie sa le blochez mereu si mereu si degeaba.Am folosit antivirusul meu si din ce am vazut a dedecat ceva de genul "Browser modifet" sau asa ceva,iar sub el scrie ca este foarte grav,am sters,am scanat din nou pc-ul,am sters multe lucruri care mi s-au parut inutile si programe dubioase care nu aveam habar de ele si care nu le foloseam.Dar poate am ratat eu ceva si fac gresit. Vreau sa mentionez ca eu nu folosesc prea multe browserul,folosesc telefonul pentru ca imi este mai usor sa caut ceva, decat pe laptop, laptopul il folosesc mai mult pentru jocuri si alte lucruri de genul.Totusi voi ce idei aveti? De cei imi apar aceste reclame ruse enervante, ati mai patit? Daca da, cum ati rezolvat?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu340 a răspuns:

Eu am mai patit poate fi de la un virus de pe pc poate mai multi poate ai descarcat ceva ce era virusat foarte rau poate ai intrat pe site-uri de adulti poate intrii sa vezi un film pe net iti sare pe alte reclame poate ai bagat un stick in pc te-ai infectat caci despre blocarea reclamelor eu folosesc adguard o extensie care blocheaza reclamele la greu e de 1000x mai buna decat adblock-ul clasic eu zic sa iti bagi adguard si nu o sa mai ai treaba in browser daca tot iti apar reclame incearca sa scanezi pc-ul poate ai virusi si daca nu merge nici asa reinsteleaza windows-ul din nou ca nu ai alta varianta in nadejdea aia ai si windows-ul curat fara erori fara virusi fara nimicwinking happy

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sterge "Wingozul" si treci pe Linux.

| Telefoanie123 explică (pentru Laurentiu340):

Voi incerca sa vad cum este adguard, daca nu o sa mai vad ce pot sa faca si daca nu merge nici asa, imi reinstalez windowsul.