| anonim_4396 a întrebat:

De curand m-am hotarat sa imi cumpar un televizor led in camera( va fi folosit in special pentru jucat pe consola ps3) camera este normala (nici mare nici mica) si nu ma pot hotari cat de mare sa fie televizoru.Mentionez ca el va fi pe birou iar eu lipit de perete iar eu voi sta lipit de preteele paralel stand pe pat.Eu ma gandisem sa iau un sony de diagonala 81, vi se pare prea mare?

Răspuns Câştigător
| Ceapone66 a răspuns:

Daca intre tine si HDTV o sa fie o distanta de 2.5 - 3 m atunci diagonala de 81 e perfecta. Daca distanta e mai mare de 3 metrii cred ca poti opta pentru 102 cm sau chia mai mare. Sunt totusi sigur ca 81 e suficient. Salut