| Streaja a întrebat:

de curand mi-am bagat windows xp pe PC si toate bune si frumoase cand am vrut sa intru pe net nu mergea.Am intrat in Control Panel la Network Connection si nu-mi apare nimic trebuia sa apara o iconita pe care sa scrie Local Area Connection am incercat sa creez eu o noua conexiune de internet si aparea ce nu trebuie cu niste amanunte despre telefoane fixe etc...Eu am bagat windows-ul xp 32 bit sp 3 si unui baiat si la el a mers din prima internetul.Va rog putin ajutor FUNDA!

4 răspunsuri:
| Neagoe_Denis_1977 a răspuns:

Pai..acum depinde daca ai Driver de special pentru Laptop-ul/Pc-ul tau? Ca eixsta drivere speciale pentru net.Dar difera in functie de modelul de PC,marca etc.dar aum depinde. poate windows-ul nu merge pe PC tau...dar mai intai vezi daca ai driverul pentru Internet si daca e sa nu il ai,dar router,conectezi cablul de date (ca la telefon)de la router, ca orice router cand il cumperi are ca un cablu gros, cu o mufa, il conectezi in PC si intri pe net, iar dupa intri pe pagina firmei de unde ai cumparat Laptop-ul/PC-ul si cauti driver pentru internet...acum nu stiu ce de la ce firma ai tu Laptop/PC Daca stiam ce firma e, postam un LINK pentru drivere

| alin334 a răspuns:

Ai instalat driverele?

| Kinezuul a răspuns:

Salut windows xp e expirat si o sa iti argumentez de ce? http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/end-support-help
Iti recomdand sa treci pe windows vista ultimate este aparut dupa-n 2006 nu mananca chiar asa de multe resurse, ori daca ai un calculator cat de cat mai perfomant poti trece pe windows 7 ultimate sau pe Windows 8 sau 8.1 (8.1 iti recomadant ca sau updatat bugurile)

| Streaja explică:

Kinnezul PC meu are Procesor Intel pentium 4 3.00 GHz, 2, 5 gb ram ddr2 si placa video de 512 mb si 64 bit