| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-am formatat pc-ul si am bagat windows xp SP3 pe el dar am o mare problema nu imi mai merge placa audio... am incercam si cu driver magic si cu driver max cu de toate. Am incercat sa il bag manual pe acela Realtek Ac 97 dar cand ajunge la jumatatea instalarii in da o eroare care zice in cele 2 butoane: Stop instalation Continue anyway. Daca dau continue anyway mi se da restart la pc.
Ma puteti ajuta va rog? placa mea video se numeste Realtek RTL8139/810x Family fast ethernet.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Driverele ar trebui să le ai pe Cd-ul de drivere cu care vine placa de bază, dar trebuie sa ai un motiv bun ca să mai folosești XP-ul ca așa cum știi din data de 8 luna asta va devenii istorie.Succes

| K0sti a răspuns:

Pai tu crezi ca driverele se pun asa dupa ureche! Te duci la producator si iti descarci driverele pentru modelul placii tale de baza.

"placa mea video se numeste Realtek RTL8139/810x Family fast ethernet"...ori e placa video ori placa de retea, hotaraste-te!