| bogdannel21 a întrebat:

Salut TPU,de curand vreau sa cumpar un televizor led Samsung SH dupa olx, acolo vanzatorul precizeaza ca televizorul are o dunga pe orizontala cam pe la mijlocul imaginii.Din poze dunga pare transparenta(nu are o culoare anume) si cumva desparte foarte putin imaginea in doua parti.Deabi se observa.Stiti cumva daca problema este grava, daca se poate repara si cat costa reparatia?

Răspuns Câştigător
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Cauze pot fi multe ..in principiu se pot repara doar daca problema tine de natura componentelor,, electronice,, din ea. Daca este o cauza a displayului. Ceea ce nu ar cam fi nimic de facut displayurile nu se repara, ele se schimba. Iti va fi cam greu sa gasesti oun display de schimb. Pe net nu vei gasi sa comanzi doar in cantitati mari de minim 10 bucati. Deci cum am spus daca e vreo problema cu integratele din ea asta se poate repara dar daca e vreo problema cu displaiul poti sa-ti iei adio in unele cazuri poti gasi si displayuri de schimb dar costa dublu de cat vei da tu pe ea. Sper ca ai inteles ce ti-am scris mai sus. Daca ti-am fost de folos, funda laughing

3 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Nu te complica, sunt stifturi, mai bine strange inca ceva bani si cumpără ceva nou, nu merită.

| GhostRider02 a răspuns:

Sincer eu : ori as merge sa-l vad, daca se observa cand te uiti la el, sau ai vorbi cu niste expertii sa imi zica e de ce se vede asa si daca se poate repara.

| androidname a răspuns:

Salut! Nu este o problema grava. Dar cred ca reparatia se face prin inlocuirea ecranului, dar poate mai are garantia si il trimiti la garantie! Bafta!