| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Cand am fost in vacanta, mama a dormit o seara la mine in camera. Mi'a spus cand am venit ca televizorul meu a scos un zgomot ciudat [un pocanit sau ceva de genu', nu mi-a dat detalii] iar incepand cu luni seara imaginea isi schimba culoarea [nu foarte mult] spre mov sau portocaliu. [doar o tenta, ca de exemplu scrisul care trebuia sa fie alb era un crem...]. Eu am facut si modificari la culoare, lumina, contrast etc, dar nu e de'acolo.
P. S. are cel putin 5 ani acel televizor.
Intrebari:
1. Ce are?
2.De la ce s-a intamplat?
3.Se poate repara?
Funda >:

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Daca e de ala cu tub, e clar ca e stricat.Se poate repara, dar mai bine de banii aia iti iei altul mai bun!

2 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Daca e pe tub -> s-ar putea sa te lase tubul. Daca e LCD -> am patit o chestie asemanatoare care s-a dovedit a fi niste neoane micute din spatele ecranului (in interiorul cutiei mici, e mai greu de explicat). Oricum era o chestie pentru care peste 90% din service-uri mi-ar fi cerut clar ori sa schimb display-ul (ar fi costat 1200 lei tinand cont ca TV-ul costase, acum 2-3 ani, 1700 lei) ori sa ma duc acasa si atat. Baietii astia mi l-au reparat, m-au tinut langa ei ei si mi-au aratat tot ce au facut si m-au taxat cu vreo 300 lei (tot o suma mare dar pur si simplu il voiam reparat).

| Duminica_Eduard_1993 a răspuns:

Asculta! am patit si eu asa ceva.depinde de unde e de exemplu daca ai decodor poate fi de la el sau poate televizorul s-a stricat. poate fi reparat dar dupa mine mai bine ti.ai lua unul nou