| Busy95 a întrebat:

de curnd mi-am instalat windows 7.Am Instalat Driverele de la pc big grin Si cand sa intru pe net Nu imi mergi altii O sp ca sa intstalez Driverele de la placa de reteea big grin am instalat tot ce era Pe Cd Si nu imi merge am Net de la rds-RCS

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Incearca reparare pe link-ul urmator
http://www.inpc.ro/windows-xp/coduri-erori-dial-up

6 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Trebuie creata o conexiune noua.
Urmeaza pasi.
Conectare RCS-RDS, Se apasa Start>Setting>Control Panel>Network and Internet Connnections.Se va deschide fereastra Network Connections, selecteaza Create a new Connections.In fereastra"New Connections Wizard, selectezi," Connect to the Internet"apoi next, select "Set up my connections manually, si Next, select, Connect using a broadband connection that requires a user name and password, si Next, La ISP name introduceti RCS&RDS si Next, Introduceti user-ul si parola Dvs, si Next, Bifati optiunea Add shortcut to this connections to my desktop, si apasati Finish, In ferastra Connect RCS&RDS apasati butonul Connect, si apasam Finish

| Busy95 explică (pentru jhonny999):

Am facu asa dar la final imi apare o eroare si imi scrie Error Connecting to RCS-RDS ERRor 661: The Modem(or other connecting device) has reported an error. if you continue to receive error messages you can enable loggin fo analysis

| jhonny999 a răspuns (pentru Busy95):

Incearca reparare pe link-ul urmator
http://www.inpc.ro/windows-xp/coduri-erori-dial-up

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai creat conexiunea catre rds cu user si parola?

| Radu284 a răspuns:

Banuiesc ca placa de retea este pe placa de baza, nu? Cauta pe net toate driverele de la placa de baza (sunet, network, etc.)

| andreimazureac a răspuns:

Pai trebuie sa faci o configurare la retea noua.Intri in control panel-centru de retea si partajare-configurare conexiune sau retea noua-configurati o retea noua sau conectare la internet, incearcale pe amandoua nu mai stiu care e, si de aici completezi cu parola si numele de la rds, vezi ca le ai pe o foaie de la ei.

| Victor_Flaut_1994 a răspuns:

Nu prea am inteles dar prin altii=alt sp=space,am dedus eu, daca celalalte butoane iti merg, nu este de la drivere, ci de la tastatura.Iar daca este doar pe brower-ere(google chrome, mozilla firefox) incearca sa instalezi altul!