| Raul199612 a întrebat:

Deci am avut un windows Xp bagat in pc si trebuia sa imi reinstalez iar windowsul si am imprumutat de la un baiat cd-ul lui cu windows si l-am bagat in pc, apare cum e la windows xp cu windows setup si chestiile de jos dar dupa ce zice start windows setup nu imi apare sa creez partilile c si d imi apare intr-un fel C:/Windows XP Profesonal si F8:i gree, R:Repair, ESCbig grinon't repair. Unii zic ca trebuie sa fac ceva in bios dar nu stiu ce.Va rog daca puteti sa ma ajutati
PSbig grinaca trebuie sa fac ceva din bios puteti sa-mi ziceti pas cu pas ca nu prea le am cu biosul (DAU FundaVOT)

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce faci tu aia nu este instalare ci mai degraba reparare.Pt ca daca o sa dai instal new atunci iti va spune sa mergi in bios.Cum mergi acolosi ce faci? Cauta pe aici prin raspunsurile mele cum instalezi un wind si am scris acolo pas cu pas ce trebuie sa faci si cum.Citeste ca am scris cred ca de vreo 2 ori.Dar cauta unde am spus asa amanuntit.Bafta

| asasunteucesafaci a răspuns:

Nu trebuie sa creezi neaparat partitiile atunci!
Le poti creea si dupa instalarea windowsului!