| Anonimm330 a întrebat:

.. Deci am un xbox one s si controller original iar odata a venit o femeie cu copil de 1-2 ani la mine iar eu eram la scoala si a luat un joystick in gura, ala cu care misti camera pe jocuri si de un timp pe minecraft, cod, farcry se da camera in sus iar la gta v stiti cum sunt contoalere pe console cand dai cu joystick in sus se da in jos si ma enerveaza. Pot sa il repar sau trebuie sa cumpar altul? Ce sa fac? (am uitat sa zic ca cred ca a lasat bale pe el). Ma enerveaza mult, pot sa il repar eu acasa ca mereu cand se da singura camera numai dau odata de maneta dar acum se da una dupa alta, se da de maneta si vreo 1 min intruna fac asta(scuze ca nu e scris corect gramatical).

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din ce descrii tu sunt inversate sintaxele la X si Y din setarile jocurilor, se dau singure sau cum? Vorbim aici de butonul analog ala ca o ciuperca?

| Anonimm330 explică (pentru Simpatic):

Nu stiu cum le zice da analog alea ca ciuperca nu sunt inversate sa zicem ca las controllerul sa stea pe pat sau fotoliu fara sa fac nimic si sa fie intr-un joc fara sa fie pus pe pause si se da camera dintrodata in sus sau la gta v in jos si e enervant