| Nycku1999 a întrebat:

Detin un Intel i3-4170 si as dor isa stiu daca temperaturile urmatoare sunt ok pentru cooler-ul stock.
-Idle : 27-33 grade
-full load : 45-50
Dau FUNDA Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Stai breh calm, nu merita schimbat ala stock decit daca ti se pare ca face galagie prea mare. Pentru Celeron/Pentium/i3, coolerul stock e mai mult decit suficient.

3 răspunsuri:
| DjZen a răspuns:

Sunt ok nu ai de ce sa iti faci griji. Al meu se duce si la 60 de grade... laughing)

| Nycku1999 explică (pentru DjZen):

Oricum, vreau sa schimb cooler-ul stock cu un Artic Cooling Freezer 13, am auzit ca are performante mult mai mari fata de cel stock. Voiam doar sa stiu daca am de ce sa fiu ingrijorat ca am procesorul de 2 saptamani.

| DjZen a răspuns (pentru Nycku1999):

Sa schimbi cooler-ul? Pentru ce? Daca nu faci OC cu el nu ai de ce? Este mai mult decat suficient cooler-ul stock.