| KIibrDM a întrebat:

Actual mi-am luat un processor Intel Core 2 Duo E6420.
Procesorul functioneaza bine dar singura mea problema cu ea este ca e prea calda, in full load ajunge la 70 de grade.
Am cooler stock si saptamana urmatoare(sambata 23 nov.) imi voi lua un cooler bun, dar pana atunci ce sa fac sa nu se incalzeasca asa mult? Sau 70 de grade e Ok? nu prea cred...

4 răspunsuri:
| Istrate_Valentin_1985 a răspuns:

Nu mai umbla pe el, sau stai 30 min apoi inchide-l, si tot fa asa, stai pe el 30 min, inchide-l lasa-l sa se raceasca.

| KIibrDM explică (pentru Istrate_Valentin_1985):

Pai daca as face cum ai zis tu mai bine as baga inapoi in el procesorul cel vechi pana imi cumpar un cooler mai bun... Dar oricum mersi ca te-ai straduit sa raspunzi

| Istrate_Valentin_1985 a răspuns (pentru KIibrDM):

Ai dreptate, sa stii

| KIibrDM explică (pentru Istrate_Valentin_1985):

Am luat jos de pe el carcasa si nu trece nicicum de 61 grade happy Daca o sa ai probleme cu cooler-ul, iti recomand sa iti dai carcasa jos pana cumperi altul happy