| Lawerence a întrebat:

Doresc raspunsuri serioase, cer ironiile sa fie puse pe bara.
Cei ce au Xiaomi mi band 5, am o intrebare in legatura cu zgarieturile pe ecran. Cei de la Xiaomi au anuntat cum ca, mi band 5 detine protectie cu gorilla glass 5 impotriva zgarieturilor pe ecran, but, aceasta protectie face in asa fel incat ecranul sa nu se zgarie deloc? Aceasta protectie este o "folie" cumva aplicata pe ecranul respectiv sau e direct "fabricata" pe band ca sa spun asa? Nu de alta, dar eu deja am 2-3 linii fine pe ecran si sunt confuz.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Corning Gorilla Glass e un strat protector al displayului aplicat direct pe el. Nu il poti "dezlipi" insa e posibil - daca zici ca ai zgiriieturi fine - sa ai inca pe el o folie de protectie din fabrica si de fapt aia sa fie zgiriiata.

| Lawerence explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu pare sa fie vreo folie sau ceva, adica nu se observa absolut deloc