| lola000 a întrebat:

Am citit undeva ca un telefon are la ecran Corning Gorilla Glass 3. Corning Gorilla Glass 3, ce e aceasta, folie de protectie sau insusi ecranul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gorilla Glass este sticla de pe display care NU poate fi data jos. Ea este practic display-ul.

3 răspunsuri:
| serban57 a răspuns:

Gorilla Glass, fabricat de Corning, este un strat de sticlă aluminosilicat de tip alcaliu, conceput special pentru a fi subțire, ușor și rezistent la avarieri. Principala sa folosință este reprezentată de dispozitivele electronice portabile cu ecran, cum ar fi telefoanele, media playerele portabile și afișajele pentru laptopuri. Proprietățile cele mai utile ale stratutului Gorilla Glass sunt puterea, rezistența la zgârieturi și delicatețea.

| lola000 explică (pentru serban57):

Pai si e sticla sau folie de sticla?
merge data jos?

| serban57 a răspuns (pentru lola000):

Nu poti sa o dai jos. E sticla principala de pe ecran.