| KLiNK a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un smartphone ieftin si am pus ochii pe doua:
Allview A5 Quad: http://www.emag.ro/......DBXCSBBBM/
Microsoft 435 Lumia: http://www.emag.ro/......D9103MBBM/
Vreau sa stiu care este mai bun. Si pe care l-ati alege.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ai pus acelasi link si la lumia 435, dar nu mai conteaza. Cea mai buna alegere este a5 quad, din toate punctele de vedere.

| KLiNK explică (pentru Jipa95):

A...scuze nu am observat.

| KLiNK explică (pentru Jipa95):

Inca ceva: Mi se pare putin ciudat sa ai quad core si decat 512mb ram (la a5 quad ma refer). Crezi ca este vreo problema? Nu de alta dar mi se pare putin dezechilibrata configuratia.

| Jipa95 a răspuns (pentru KLiNK):

Am si eu tot a5 quad si da, e cam putin ram in comparatie cu ce procesor are, dar iti garantez ca merge ORICE aplicatie, si chiar jocuri pretentioase cum ar fi hearthosne, fifa15 foarte ok. Camera dupa fata cam lasa de dorit, dar cea dupa spate scoate poze exceptional de calitative.

| KLiNK explică (pentru Jipa95):

Am am vazut altii care spun ca memoria ram sta mai tot timpul la 70-80%. Dar pun pariu ca aia faceau multitasking in exces.
Banuiesc ca va trebui sa-i iau si card de memorie...ca din aia 4GB din ce am vazut din recenzii are liberi in jur de 2.