| puscahoreangaion a întrebat:

doresc un tutorial despre cum pot sa-mi creez un server! dau funda

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Server pentru ce anume?
Ca informație
Server-ul este un calculator construit special pentru o sarcină anume pe rețeaua de internet. Fără server internetul, paginile web sau stocarea de date nu ar exista, și sunt împărțite în 3 categorii mari ce includ alte subcategorii
Serverle de internet
care pe scurt și în mare gestionează conexiunile de internet
Serverele de stocare date
Care stochează date de la istoricul navigărilor pe internet ale userilor la fișiere foldere, etc inclusiv datele ce alcătuiesc o pagină web.
Serverele de streaming și media
Acele servere ce sunt capabile să faciliteze emiterea de la transmisiuni live prin internet la fișiere multimedia.
Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fel de server?