| sltlp a răspuns:

Arata bine si nu prea. Ai ales putere de procesare, pe cand in jocuri ai nevoie de o placa video mai puternica. In locul tau as pune un 2400(Intel)si as creste la placa video, deoarece ea duce tot greul(mergi pe 6850/6870/ gtx 560 ti). in rest arata binicel. daca mai vrei vreun sfat, doar zi

5 răspunsuri:
| figaro a răspuns:

Salut,parerea mea este ca la acei bani o placa video mai buna nu poti sa iei,este oke si iti asigura un gaming placut,iti garantez
Ce iti propun eu e sa iti iei un SSD, pe langa HDD, daca mai ai vreo 3 mil de dat
Si sa ai graja ce sursa iti iei, byebye

| mihai19d a răspuns:

Sunt bune piesele pe care le-ai ales, si probabil te costa ceva dar o sa iti mearga majoritatea jocurilor.
Dar iti recomand sa ceri oferte despre piesele pe care le vrei, aici http://www.top-oferte.com/cere-oferta/ si ei iti bor trimite oferte de pe mai multe site-uri si poti sa le iei la pretul cel mai bun.

| Daniel97 explică:

Ma costa in jur de 2500-2700 de lei, oricum eu nu vroiam sa stiu cat costa, cunosc pe cineva care lucreaza la un magazin de electronice si o sa-mi evalueze pc-ul vechi si o sa trebuiasca sa dau doar diferenta.Pe game-debate mi-a dat 10 si la procesor si la placa video, dar cred ca voi opta pentru un Radeon HD6850, ce parere aveti? http://www.emag.ro/......1GD5V2.Din pacate nu mai pot da inca 300 de lei ca sa imi iau un SSD(Care sunt avantajele unui SSD fata de un HDD), iar despre sursa stiu ca am una la pc-ul vechi si daca e buna o voi pastra daca nu iau una noua nu e chiar asa scumpa pana in 150 de lei. Multumesc tuturor.:)

| Daniel97 explică:

Am uitat sa va intreb ce credeti despre acest monitor(pentru ca va trebuie sa-l schimb si pe cel vechi):http://www.emag.ro/......p202E2SB00

| sltlp a răspuns (pentru Daniel97):

Pai monitorul este ok. Totusi, retine, daca char nu faci oc serios, trage cat poti de o placa mai potenta (in jocuri, ea conteaza cam 80%)